Baloniki reklamowe – co wpływa na czas ich unoszenia się w powietrzu?

Posted on

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Balon to doskonały nośnik reklamowy, który wykorzystać można zarówno w czasie imprez plenerowych takich, jak koncerty czy pikniki, jak i wydarzeń branżowych typu konferencje lub targi. Produkty tego typu wzbudzają pozytywne emocje u każdego odbiorcy, bez względu na wiek. Poszczególne dostępne na rynku balony różnić mogą się od siebie między innymi kształtem, kolorem, materiałem wykonania czy sposobem wypełnienia. Jakie czynniki mają wpływ na unoszenie się takiego gadżetu w powietrzu? Oto kilka przydatnych informacji na ten temat.Baloniki reklamowe podzielić można na lateksowe (nazywane także gumowymi) oraz foliowe. Pierwsze z nich cieszą się ogromną popularnością na różnego rodzaju imprezach, na co wpływ ma ich duża dostępność oraz niska cena. Niestety, takie produkty unoszą się w powietrzu najkrócej. Związane jest to z faktem, iż mikroskopijne pory lateksu przepuszczają ulatniający się hel, co sprawia, żer taki gadżet już po kilku godzinach traci swoje właściwości latające. Drugim typem balonów są foliowe, które najczęściej wypełnia się helem. Czas utrzymywania się takich produktów w powietrzu sięgać może nawet 2 tygodni.

Baloniki reklamowe różnić mogą się od siebie także wielkością. Panuje tutaj zasada, że im są one większe, tym przez dłuższy czas będą unosiły się w powietrzu. W przypadku produktów o średnicy około 3o0 centymetrów wynosi on kilka godzin, a tych niemalże metrowych – do 14 dni. Odpowiednio przechowywany i pompowany krótko po otwarciu balon będzie się utrzymywał w powietrzu znacznie dłużej niż taki, który przez długi czas trzymany był w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy cieszyć się tego typu gadżetami przez długi czas, zadbajmy o to, by zakupić je w zaufanym źródle.

Wpływ na to, jak zachowywać będą się baloniki reklamowe ma również temperatura otoczenia oraz warunki przechowywania. Tego typu produkty powinny być przechowywane z dala od źródeł ciepła oraz promieni słonecznych. Będziemy mieć wówczas pewność, że unosić będzie się on powietrzu przez długi czas.

Tags: , ,