Słodycze reklamowe w formie lizaków

Posted on

Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Chcąc zaskoczyć swoich klientów, zamiast wręczać im klasyczną czekoladę czy pudełko ciasteczek, pokusić się można o podarowanie im lizaków. Słodkości te od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Dostępne są one w wielu kształtach oraz smakach. Do wyboru mamy lizaki okrągłe, owalne, w formie walca i przypominające swoim kształtem serce. Mogą one mieć smak truskawkowy, wiśniowy, jabłkowy, coca coli lub mlecznym. Lizaki stanowią doskonały pomysł na słodki upominek podczas różnego rodzaju eventów branżowych – targów czy konferencji. W jaki sposób przygotować je samodzielnie w zaciszu domowej kuchni? Oto kilka przydatnych wskazówek.O czym pamiętać przyrządzając takie słodycze reklamowe? W pierwszej kolejności, składniki należy wykładać na suchą patelnię. Następnie topi się je na średnim ogniu, ostrożnie mieszając przez cały czas łyżką i ruszając patelnią. To sprawdzony sposób na uniknięcie grudek. Gdy cukier stopi się w całości, a zawartość patelni staje się płynna, gotujemy całość przez kilka minut na małym ogniu.

Robiąc tego typu słodycze reklamowe warto zaopatrzyć się w specjalny termometr pokazujący moment, w którym cukier osiąga pożądaną temperaturę na poziomie 165-170 stopni Celsjusza. Tężenie masy z powodzeniem sprawdzić można także w zimnej wodzie. Jeżeli wpuszczona do niej kropla rozgrzanego karmelu natychmiastowo stężeje i staje się twarda to znak, że masa jest już gotowa.

Takie słodycze reklamowe formować należy ostrożnie tak, by się nie poparzyć. Skorzystać można tutaj między innymi ze specjalnej silikonowej foremki na lizaki, do których wlewa się masę, wkłada patyczek i przekręca go. Dzięki temu po zastygnięciu będzie się on lepiej trzymał. Skorzystać można tu także z masy silikonowej, na którą wylewa się masę małymi porcjami. Kolejne czynności przebiegają identycznie. Zastygnięte lizaki zawijamy w folię i częstujemy nimi klientów. Warto, aby na opakowaniu takiego produktu znalazła się nazwa firmy, jej hasło reklamowe, adres strony internetowej czy oryginalna grafika.

Tags: , ,